DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Tue, 26 Jan 2021 15:16:37 UTC Tue, 26 Jan 2021 15:16:37 UTC info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://dvdkritik.se/images/gfx/logo.png http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[En överdriven framtidsvision - recension av Funhouse]]> Mon, 25 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[En oväntat bra svensk skräckfilm - recension av Andra sidan]]> Sun, 24 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[En bra idé som blir en medioker film - recension av The Rental]]> Wed, 20 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[Del tre får kanske lite upprättelse - recension av The Godfather Coda: The Death of Michael Corleone]]> Tue, 19 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[Hemligheter leder till brutal upplösning - recension av The Secrets We Keep]]> Mon, 18 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[Life on Mars maraton…av misstag - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 18 Jan 2021 12:33:42 <![CDATA[Stephen King korsat med John Hughes - recension av The New Mutants]]> Sun, 17 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[Uppenbar och överraskande samtidigt - recension av The Undoing ]]> Thu, 14 Jan 2021 23:00:00 <![CDATA[Årssammanfattning av 2020 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Fri, 01 Jan 2021 08:07:54 <![CDATA[2020 ett uselt filmår, eller? - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 28 Dec 2020 13:59:34 <![CDATA[Höstprojekt 2020: MCU x 23 (22) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sat, 21 Nov 2020 08:36:18 <![CDATA[Höstprojekt 2020: MCU x 23 (21) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 15 Nov 2020 22:13:07 <![CDATA[Höstprojekt 2020: MCU x 23 (20) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sat, 31 Oct 2020 18:26:50 <![CDATA[En detaljerad livslång jakt på sanningen - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Thu, 29 Oct 2020 07:12:24