DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Thu, 30 May 2024 03:40:05 UTC Thu, 30 May 2024 03:40:05 UTC info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://dvdkritik.se/images/gfx/logo.png http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[Osvenskt på gott och ont - recension av STHLM Blackout]]> Mon, 27 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Kul premiss som förtjänar ett bättre slut - recension av Allt och Eva - Säsong 1]]> Thu, 23 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Noll procent GW = 50 procent sämre - recension av Bäckström - Säsong 3]]> Mon, 20 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Episk och retrofuturistisk, men lite sömnig - recension av Fallout - Säsong 1]]> Thu, 16 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Lite ensidig i förhållande till alternativet - recension av Let it be]]> Sun, 12 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Sliding Doors med tolvtumsvinyl, typ - recension av The Greatest Hits]]> Wed, 08 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Ointressant och osannolikt - recension av Jana - Märkta för livet]]> Tue, 07 May 2024 22:00:00 <![CDATA[Oscarsvinnare i arkivet - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 11 Mar 2024 08:51:30 <![CDATA[Årssammanfattning av 2023 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 01 Jan 2024 08:45:41 <![CDATA[De osminkade detaljerna - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Tue, 24 Oct 2023 11:03:52 <![CDATA[Oscarsvinnare i arkivet - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 13 Mar 2023 08:18:58 <![CDATA[Årssammanfattning av 2022 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 01 Jan 2023 10:05:30 <![CDATA[En härligt detaljerad tredje bok - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Thu, 12 May 2022 07:51:17 <![CDATA[Oscarsvinnare i arkivet - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 28 Mar 2022 08:20:14