DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Fri, 24 Jun 2022 22:46:45 UTC Fri, 24 Jun 2022 22:46:45 UTC info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://dvdkritik.se/images/gfx/logo.png http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[Trög och konstig scifi som ballar ur totalt - recension av Spiderhead]]> Thu, 23 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[Fyller i luckorna fint men något skaver - recension av Obi-Wan Kenobi]]> Wed, 22 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[Ett kliv rakt in i mörkret - recension av Kärlek & anarki - Säsong 2]]> Tue, 21 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[Tack och adjö Eve och Villanelle - recension av Killing Eve - Säsong 4]]> Mon, 20 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[En riktig trepoängare - recension av Hustle]]> Sun, 19 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[En tredje händelserik säsong - recension av What we do in the Shadows - Säsong 3]]> Thu, 16 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[Fall, mord eller uggla? - recension av The Staircase]]> Wed, 15 Jun 2022 22:00:00 <![CDATA[En härligt detaljerad tredje bok - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Thu, 12 May 2022 07:51:17 <![CDATA[Oscarsvinnare i arkivet - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 28 Mar 2022 08:20:14 <![CDATA[Årssammanfattning av 2021 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sat, 01 Jan 2022 08:40:12 <![CDATA[DVDKritik.se 15 år!!! - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sat, 16 Oct 2021 08:31:56 <![CDATA[5700! - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Wed, 04 Aug 2021 08:21:38 <![CDATA[Slasher i bokform, kan det vara något? - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 10 May 2021 06:21:04 <![CDATA[Ehum... projekt 2020-21: MCU x 23 (23) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 09 May 2021 15:08:16