DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Fri, 23 Aug 2019 20:27:58 CEST Fri, 23 Aug 2019 20:27:58 CEST info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://dvdkritik.se/images/gfx/logo.png http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[Vinnare av Jurtkyrkogården - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Fri, 23 Aug 2019 10:08:49 <![CDATA[Värd elva års väntan - recension av Love Death + Robots - Säsong 1]]> Fri, 23 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Absolut inte värd 83 minuter av ditt liv - recension av Slice]]> Thu, 22 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Förvandling från offer till rebell - recension av The Handmaid's Tale - Säsong 3]]> Wed, 21 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Från manga till film på 18 år - recension av Alita: Battle Angel]]> Tue, 20 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Klassiker förvandlad till en tonårsskräckis - recension av Jurtjyrkogården]]> Mon, 19 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Ett fint hantverk men lite bagatellartat - recension av Dumbo]]> Fri, 16 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[What happens in Las Vegas ses i säsong 3 - recension av Glow - Säsong 3]]> Thu, 15 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Vinnare av Shazam! - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Wed, 14 Aug 2019 09:39:08 <![CDATA[De bortglömda serierna...och ett par filmer - blogginlägg av Hans-Åke Lilja]]> Mon, 12 Aug 2019 00:00:00 <![CDATA[Marvel presenterar Phase 4 - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Tue, 23 Jul 2019 22:16:41 <![CDATA[Vinnare av The Dead Zone och Eldfödd - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Fri, 12 Jul 2019 11:02:37 <![CDATA[Vinnare av Röjar-Ralf kraschar internet - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Mon, 17 Jun 2019 11:44:20 <![CDATA[Doctor Sleep-trailern är mycket lovande - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Thu, 13 Jun 2019 20:37:17