DVDKritik.se http://www.dvdkritik.se/ Dagliga DVD-recensioner sv DVDKritik.se anders@dvdkritik.se Sun, 17 Feb 2019 07:19:46 CET Sun, 17 Feb 2019 07:19:46 CET info@dvdkritik.se DVDKritik.se http://dvdkritik.se/images/gfx/logo.png http://www.dvdkritik.se/ 255 70 http://my.netscape.com/publish/formats/rss-spec-0.91.html <![CDATA[Tuffa beslut om liv eller död - recension av Domaren]]> Fri, 15 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Trailer: Yesterday - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Thu, 14 Feb 2019 13:49:55 <![CDATA[Carrey byter skratt mot deprimerande grått - recension av Dark Crimes]]> Thu, 14 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Möjlig kultfilm i framtiden men inte nu - recension av Office Uprising]]> Wed, 13 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Mr. Cage förbjuds härmed att skådespela - recension av Between Worlds]]> Tue, 12 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Vintervårprojekt: Game of Thrones 1-7 (5) - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 11 Feb 2019 17:47:55 <![CDATA[Noslös och emellanåt yetikul film - recension av Smallfoot]]> Mon, 11 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Logga in till Captain Marvels cyberrymd - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 10 Feb 2019 14:29:21 <![CDATA[Från parodi till superhjältar - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Sun, 10 Feb 2019 11:07:10 <![CDATA[Efterklangen slätar ut skrattgroparna - recension av BlacKkKlansman]]> Fri, 08 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Vinnare av Castle Rock - Säsong 1 - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Thu, 07 Feb 2019 13:14:48 <![CDATA[Finkultur i blodig fulkulturskrud - recension av Velvet Buzzsaw]]> Thu, 07 Feb 2019 00:00:00 <![CDATA[Superbowlspot: Avengers: Endgame - blogginlägg av Anders Jakobson]]> Mon, 04 Feb 2019 10:59:28 <![CDATA[Vinnare av The Predator - blogginlägg av DVDKritik.se]]> Thu, 31 Jan 2019 15:40:18